High Flyers Power Hour

30 Aug 13 | Uncategorized
Student Expo –    Professional Power Hour for High Flyers Program
Sat 31st
10:00 Tertiary Institutions & Education
10:00 Rhodes University
10:10 Damelin Intec College
11:20 CTI Education Group
10:30 M S C College
10:40 UNISA
10:50 Academy of Business and Computer Studies
11:10 Commerce – Accountancy, Law & Economics, Logistic
11:10 Accountancy Big 4:  Deloitte
11:20 ABSA / FNB / Eduloan
11:30 SAICA
11:30  Drake Flemmer & Orsmond Attorney- Michael Sharp
12:00 Agricultural & Sciences,  FMCG & IT
12:10 CTU Training
12:20 Fort Cox College of Agriculture & Forestry
12:30 Cell C
13:00 Medical & Health Science & Culinary
13:00 – Renaissance Life Design & Coaching
13:10 St John East London Centre
                                                                               Bitmap

13:20 Educational     & Counselling Psychology
13:30 Hypno Kids
13:40 Dietition
14:00 Engineering – Civil, Electrical, mechanical, Industrial &   Chemical,  Maritime, Pilots
14:00 – East London yacht club
14:10 –  AV8 Helicopter
14:20 – Renewable Energy IDZ
15:00 Other such as Art, fashion, Media, Hospitality
15:00 Elmi InVogue Hair Academy 
15:10 Beauty Academy
15:20 NYDA
Sun 1st Sep
10:00 Science & Engineering, Maritime & Pilots
10:10 AV8 Helicopter
10:20 East lonodon yacht club
10:30 Fort Cox College of Agriculture & Forestry
10:40 Renewable Energy – IDZ
10:50 Argus & Gibb – Tania Seeger
              Bitmap                        Bitmap

11:00
Health Science & Medical , FMCG  Culinary &   Councelling
11:00 St John East London Centre
11:10 Renaissance Life Design & Coaching
11:20 Educational & Counselling Psychology
11:30 Hypno Kids
11:40 Dietition
12:00 Media, Journalism & Business Science, Eco & Law &   IT
12:00 CTI Education Group
12:10 CTU Training
12:20 Academy of Business and Computer Studies
12:30  Drake Flemmer & Orsmond Attorney – Michael   Sharp
13:00 Commerce –  Accounting,   Logistics
11:10 Accountancy Big 4: Deloitte
11:20 ABSA / FNB / Eduloan
11:30 SAICA
14:00 Tertiary Institutions & Education
14:00 M S C College
14:10 Rhodes University
14:20 Damelin Intec College
14:30 UNISA
15:00 Other Fashion & Arts; Music, Hospitality
15:00 Elmi InVogue Hair Academy 
15:10 Beauty Academy
15:20 NYDA
Mon 2nd
10:00 Tertiary Institutions & Education
10:00 CTI Education Group
10:10 Rhodes University
10:20 Damelin Intec College
10:30 M S C College
10:40 SAICA
11:00 Commerce – Accountancy, Law & Economics, Logistic
11:00 Head of justice  –   Mrs Gqiba / Hans Gee
11:10 Accountancy Big 4: PWC
11:20 ABSA / FNB / Eduloan
11:40 SAICA
12:00 Agricultural & Sciences,  FMCG & IT
12:00 Fort Cox College of Agriculture & Forestry
12:10 CTU Training
12:20 Academy of Business and Computer Studies
13:00               Bitmap

Medical     & Health Science & Culinary & Councelling
13:00 Renaissance Life Design & Coaching
13:10 St John East London Centre
13:20 Educational & Counselling Psychology
13:30 Connoisseurs Chef and Hospitality College
14:00 Engineering   Civil, Electrical,   mechanical, Industrial & Chemical,  Maritime, Pilots
14:00 – AV8 Helicopter
14:10 – East lonodon yacht club
14:20 – Renewable Energy IDZ
14:30 Argus & Gibb – Tania Seeger
14:40 Other such as Art, fashion, Media, Hospitality
14:40 Elmi InVogue Hair Academy 
14:50 Beauty Academy
15:00 NYDA